Blog kategorie

Czyraki

Czyrak jest to ropne zapalenie mieszka włosowego i jego otoczenia, stąd pojawia się tylko na skórze owłosionej. Miejscem występowania czyraków są obszary ciała narażone na tarcie, gdzie skóra wydziela pot. Do miejsc tych należą: plecy, kark, grzbiet dłoni, pośladki, pachwiny itp. Choroba ta wywołana jest przez gronkowce i paciorkowce. To co jest na zewnątrz (czyrak) nie jest problemem tylko skórnym. Choroba w głównej mierze tkwi w nas, w naszym organizmie.

Rozwój czyraka

Na samym początku rozwoju czyraka pojawia się czerwony bolący guzek, na którego szczycie pojawia się żółty pęcherzyk ropny, w środku pęcherzyka tkwi włos. Wewnątrz takiego guzka powoli rozwija się czop martwiczy, po którego oddzieleniu czyrak opróżnia się z ropy, a powstały w ten sposób ubytek wypełnia się ziarniną.

Niebezpieczne czyraki

Do najniebezpieczniejszych czyraków należą czyraki wargi górnej i nosa. W miejscach tych może dojść do septycznego zapalenia żył, mających połączenia z zatoką jamistą, powodując zapalenie opon mózgowych.

Leczenie czyraków
Do leczenia czyraków wypisywane są sulfonamidy bądź antybiotyki, przez lekarza. My jednak zajmujemy się wspomaganiem zdrowia naturalnymi metodami. Do tej pory w wspomaganiu naszych klientów nie było przypadków nie pozbycia się tego schorzenia.

Suplementacja i stosowanie:

  • ParaProteX - Preparat silnie oczyszczający organizm z pasożytów, wirusów i bakterii. Stosować 3 razy dziennie po 2 tabletki przed jedzeniem.
  • AC-Zymes - Naturalna flora bakteryjna, stwarza niekorzystne warunki do rozwoju "złych bakterii". Stosować 2 razy dziennie po 2 tabletki pół godziny przed jedzeniem.
  • Zrobić samemu wyciąg z cebuli i smarować czyraka 2 razy dziennie w celu wyciągnięcia czopa.
  • Robić opatrunek z maści ichtiolowej.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium